Minimāls ritms

esi darba intervijā, un viss norit labi. Pa ceļam uz biroju neesat apmaldījies, esat draudzīgi aprunājies ar personāla atlases vadītāju, un jums izdodas atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem.

Kad sākat domāt, ka viss ir kārtībā, dzirdat intervētāju sakām: “Pastāstiet par kādu gadījumu, kad…”.

Jums nolaižas vēders. Jūs mēģināt atrast kaut ko – jebko, ko jūs varētu izmantot kā piemēru. Jūs ķeraties pie salmiņa un beigu beigās izdomājat anekdoti, kas tikai it kā atbilst prasībai.

Vispirms mieriniet sevi ar to, ka mēs visi esam bijuši līdzās. Uz šāda veida intervijas jautājumiem ir grūti atbildēt. Bet ir arī labas ziņas: Ir stratēģija, ko varat izmantot, lai uz šiem baisajiem jautājumiem sniegtu daudz iespaidīgākas atbildes: STAR intervijas metode.

Kas ir STAR intervijas metode?

STAR intervijas metode piedāvā vienkāršu formātu, ko varat izmantot, lai atbildētu uz uzvedības intervijas jautājumiem – tiem jautājumiem, kuros jums tiek prasīts sniegt reālu piemēru par to, kā esat risinājis noteikta veida situāciju darbā pagātnē.

Neuztraucieties – šos jautājumus ir viegli atpazīt. Tajos bieži vien ir tādi atklāšanas jautājumi kā:

Pastāstiet par gadījumu, kad…
Ko jūs darāt, kad…
Vai esat kādreiz…
Sniedziet man piemēru par…
Aprakstiet…

Atbilstoša piemēra izdomāšana jūsu atbildei ir tikai sākums. Pēc tam jums ir arī jāpastāsta informācija pārliecinošā un viegli saprotamā veidā – bez nebeidzamas pļāpāšanas.

Tieši to ļauj izdarīt STAR intervijas metode. “Tā ir noderīga, jo nodrošina vienkāršu sistēmu, lai palīdzētu kandidātam izstāstīt jēgpilnu stāstu par iepriekšējo darba pieredzi,” saka Al Dea, CareerSchooled dibinātājs un karjeras un vadības treneris.

Tātad, sadalīsim šo sistēmu. STAR ir akronīms, kas nozīmē:

Situācija: Situācija: Izveidojiet situāciju un sniedziet nepieciešamo informāciju par savu piemēru.
Uzdevums: Aprakstiet, kāda bija jūsu atbildība šajā situācijā.
Rīcība: Paskaidrojiet, kādus tieši pasākumus jūs veicāt, lai situāciju atrisinātu.
Rezultāts: Pastāstiet, kādus rezultātus panāca jūsu rīcība.

Izmantojot šos četrus komponentus anekdotes veidošanai, ir daudz vieglāk sniegt koncentrētu atbildi, sniedzot intervētājam “viegli uztveramu, bet pārliecinošu stāstījumu par to, ko kandidāts darījis,” saka Dea. “Viņš var sekot līdzi, bet, pamatojoties uz atbildi, var arī noteikt, cik labi kandidāts varētu būt piemērots attiecīgajam darbam.”