Padomi ziedu lapu audzēšanai

Augu kopšana ne vienmēr ir visvieglākā, ja nezināt, ar ko sākt. Kad apgūsiet augu kopšanas pamatus un atradīsiet rutīnu, jūs pamanīsiet visus brīnišķīgos ieguvumus, ko sniedz rūpes par augiem. Pētījumi liecina, ka augi var palīdzēt jums elpot laimīgāk un uzlabot garastāvokli, ja vien tie ir jūsu tuvumā. Neatkarīgi no tā, vai esat iekārtojis savu istabu vai biroju ar telpaugiem, mēs esam izcēluši dažus svarīgākos augu kopšanas padomus, kas palīdzēs jums rūpēties par jaunajiem augu mazuļiem. Šo augu kopšanas norādījumu ievērošana drīz vien kļūs par jūsu otro dabu!
1. Sajūtiet augsni, lai zinātu, cik bieži laistīt augus.
zaļā auga pārstādīšana

Iespējams, ka neesat pārliecināts, cik bieži laistīt podos audzētus augus mājās. Lielākajai daļai augu zelta likums ir pārbaudīt, vai pirmais centimetrs augsnes ir sauss. Ja augsne ir sausa, tas liecina, ka augam ir nepieciešams ūdens. Ja lapas ir nokarsušas vai ir sausas/atkritušas, iespējams, ka augam nepieciešams nedaudz vairāk ūdens nekā parasti.
2. Augus labāk apūdeņot, nevis pārlaistīt.
Četras zelta laistīšanas kannas, kas karājas

Augs var ātrāk atveseļoties pēc ūdens trūkuma, nekā tad, ja tam tiek dots pārlieku daudz ūdens. Lai glābtu pārlaistītu augu, iespējams, būs nepieciešams to pārstādīt un pirms pārstādīšanas jaunā podā noņemt visas neveselīgās saknes un pārlaistīto augsni.
3. Izlaidiet telpaugu mēslošanu, ja neesat pārliecināts.
sukulenti podos

Telpaugi nav jāmēslo, ja vien tiem nav grūtību augt. Ja neesat pārliecināts, cik daudz vai kāda veida mēslojumu izmantot stādīšanas laikā, labāk šo soli vispār izlaist. Pārāk liela mēslošana faktiski var beigties ar to, ka jūsu augs drīzāk iet bojā, nevis palīdzēt tam.
4. Telpaugi mīl stabilitāti
zaļš augs podiņā pie loga

Pirms izvēlēties augu, iesakām izpētīt, kur mājoklī to novietosiet. Augi plaukst, kad tie ir pieraduši pie apkārtējās vides, un ir svarīgi atrast vietu ar pareizo gaismas daudzumu. Svarīga ir arī temperatūra. Temperatūras svārstības radīs jūsu augam šoku, tāpēc augs nespēs attīstīties un, iespējams, pat aizies bojā. Lielākā daļa augu dod priekšroku 65-75ºF temperatūrai.
5. Mazāki augi ir visātrāk augošie augi
sukulents podā

Pērkot izvēlēto augu, vienmēr ir labāk iegādāties mazāku augu, nevis lielāku. Tas ir tāpēc, ka mazāks augs varēs labāk nostiprināties savā mājvietā un tam būs lielāka sakņu un augšas augšanas attiecība. Lielāks augs neturpinās augt, kamēr tā saknes nesasniegs augšējo augumu.
6. Maza apgaismojuma augus novietojiet vannas istabās
zaļš augs uz vannas istabas izlietnes

Zema apgaismojuma augiem joprojām ir nepieciešama gaisma, taču neliels vannas istabas logs, caur kuru nekrīt tieša gaisma, ir ideāls gaismas avots šāda veida augiem. Arī duša būs jūsu auga galvenais ūdens avots, taču ne tieši no šļūtenes. Mitrums, kas rodas dušā, apūdeņos augus, kuriem nav nepieciešama pārāk bieža laistīšana. Ik pa brīdim varat ieskatīties, vai jūsu augam nav nepieciešams papildu dzēriens. To var viegli izdarīt, pārbaudot augsni, skatīt pirmo padomu.